A projekt során kidolgozott tréninget 5 modul alkotja. A tréning alapját és ezáltal a modulokat a holland kutató, Theo van Tilburg elmélete és kutatásai alapján dolgoztuk ki.
- Tudatosság: Megismerhetjük a magányosság definícióját, kategóriáit, a magányosság spiráljának elméletet, illetve azt, hogyan lehet felismerni, ha valaki magányos. A módszer bemutatja, hogyan kommunikáljunk a magányosságról, és ismerteti azokat a módszereket, melyek segítik ügyfeleinket a magányosságtól és a szociális érintkezéstől való félelmek leküzdésében.
- Önbizalom fejlesztése: Azokat a szociális és kommunikációs készségeket mutatjuk be, amelyek szükségesek a társas kapcsolatok fenntartásához. Az önmagunk megismerését célzó „Johari ablak modell” kerül még ezen kívül bemutatásra.
- Kapcsolati háló építése: A hajléktalan személyek kapcsolatait és azok fenntartását helyezi középpontba. Beszélünk a szociális és objektív izoláció közötti különbségekről. A fenntartható kapcsolatokról és az emberek között létrejövő kapcsolatok között akadályt képező traumáról valamint a szomszédokkal való kapcsolattartás, barátkozás kérdéseiről is szó esik. A modulhoz tartozó eszköz a „Társas kapcsolataink térképe”.
- Értelmes élet: Ebben a modulban kutatások alapján vizsgáljuk meg a magányosság, egészségünkre gyakorolt hatását, valamint a magányosság következtében kialakuló testi betegségeket. Ehhez kapcsolódóan bemutatjuk a pozitív egészség hat dimenzióját és ennek eszközét, a „Pókháló ábrát„.
- Álmok újraépítése: A modul fő üzenete, hogy próbáljunk meg mélyebbre tekinteni, fedezzük fel a rejtett képességeinket, érdeklődéseinket és megvalósítható álmainkat. Azt vallja, hogy az egyéni igények és preferenciák figyelembe vétele a felépülés egyik kulcsmozzanata. A modul eszköze a Tökéletes nap (Perfect Day) kitalálása, eltervezése és megírása.
Alkalmazható eszközök: