Üdvözöljük!

A Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei a legnagyobb budapesti hajléktalanellátó szervezet, állandóan változó, gyarapodó intézményeivel egyben az ország és a közép-európai régió egyik legnagyobb szociális szolgáltató szervezete. Az intézmény mérete azonban inkább szakmai kihívás, mintsem büszkeség tárgya számunkra. Honlapunk kísérlet arra, hogy bemutatkozzunk azoknak, akik munkánk, szolgáltatásaink iránt érdeklődnek. A honlapon több nagy méretű dokumentum is elérhető, melyek letöltése némi időt vesz igénybe. (De megéri!) A honlapot megpróbáljuk folyamatosan fejleszteni. A javaslatokat, dokumentumokat, közlendőket a következő címre várjuk: titkarsag@bmszki.hu

DOKUMENTUM FELHASZNÁLÁSA ESETÉN NE FELEJTSEN EL A FORRÁSRA HIVATKOZNI, A SZERZŐK A COPYRIGHT JOGOKAT FENNTARTJÁK MAGUKNAK.

Hírek

Szobabérlők háza 2025. évi pályázat

Újra lehet pályázni a BMSZKI Szobabérlők házában lévő egy és két férőhelyes szobákra, öt éves időtartamra.

A pályázaton olyan Budapesten bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, önmaga ellátására képes nagykorú személy vehet részt, akinek nincs másik ingatlanon tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga, nincs beköltözhető lakása vagy lakrésze (sem a vele együtt költözőnek), továbbá a megpályázott lakrész havi használati díjának háromszorosát meghaladó rendszeres, igazolható jövedelemmel rendelkezik.

tovább >>

Adománygyűjtő plakátkiállítás

Ha hajléktalanságról beszélünk, ritkán gondolunk a gyermekekre, pedig Magyarországon sok tízezer gyermek él bizonytalan, sokszor méltatlan, sőt, embertelen lakhatási körülmények között. A 2024. november 22. és december 6. között látható plakátkiállítással a lakhatási szegénységre, a biztonságos otthon nélkül élő családok nehézségeire szeretnénk felhívni az emberek figyelmét.
Minden érdeklődőt szeretettel hívunk az eseményre. Jöjjön el Ön is, és ha teheti, támogassa adományával a CSAO Családi Élményteret!

tovább >>

A BMSZKI téli krízisben nyújtott ellátásai, különös tekintettel a nehezen elhelyezhető ügyfeleknek nyújtott szolgáltatásokra

A tél közeledtével a hajléktalanellátó intézmények számára kiemelten fontos, hogy fokozott figyelmet fordítsanak a közterületeken élő emberek védelmére és támogatására. A hőmérséklet csökkenése, a csapadékos időjárás és a fagyveszély komoly kockázatot jelenten azok számára, akik az utcán töltik az éjszakákat. Cikkünkben összefoglaltuk, hogy milyen okok tarthatják távol a hajléktalan embereket a szociális intézményektől, és mi mit teszünk azért, hogy a szolgáltatásokat elérhetővé tegyük számukra, közel vigyük hozzájuk.

tovább >>

Minden ember számít! - Hajléktalan emberek számlálása Budapesten, előzetes eredmények

Egy kétéves nemzetközi együttműködés keretében nagyszabású kutatás zajlik 10 európai ország és 15 nagyváros közreműködésével Budapesten a hajléktalanságról és az otthontalanságról Budapest Főváros Önkormányzata, a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI), a Február Harmadika Munkacsoport, a Menhely Alapítvány és a Városkutatás Kft. közös szervezésében. Az adatgyűjtés első hullámára 2024. október 3. és 11. között került sor a hajléktalan embereket segítő intézményekre, illetve Budapest belső kerületeiben utcán élőkre kiterjedően. A fedél nélküli emberek számlálása október 11-én 20 és 24 óra között történt meg, amelynek előzetes eredményeit is közölték.

tovább >>

Széthullott családok kapcsolattartásának elősegítése – Jótékonysági Gardróbvásár

Magyarországon ugyan a gyermekvédelmi jogszabályok nem engedik, hogy gyermekeket anyagi okok miatt emeljenek ki egy családból, a szegénység és a kilátástalanság mégis nagyon gyakran jár együtt a családok széthullásával. Az állami gondoskodásban és hajléktalan szüleik kapcsolattartását szeretnénk elősegíteni programunkkal, amelyhez civil szervezetek és vállalatok, vállalkozók is kapcsolódtak. Következő eseményünk a BRIDGE Jótékonysági Gardróbvásár lesz, katt a részletekért!

tovább >>

Az állandóság színterei?

Lehet-e méltóságot megőrző időskort megélni egy hajléktalanszállón? Mit okoznak a szociális és az egészségügyi ellátórendszer diszfunkciói, illetve a társadalom elöregedése együtt a hajléktalan embereket segítő intézményrendszerben?
Lehet-e, kell-e egy alapvetően önellátásra létrehozott ellátórendszert alkalmassá tenni idős, beteg emberek ellátására? Hogyan változik meg a szociális munka tartalma a hajléktalan embereket segítő szolgáltatásokban? Milyen hatással van mindez kollégáink lelki, mentális állapotára és hogyan tudunk nekik ebben segítséget nyújtani?
Májusi szakmai napunk pódiumbeszélgetésén többek között ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.

tovább >>